Welkom op VoetbalPortaal

Wil je ook meepraten over het Turks voetbal en al het andere voetbal in de wereld?

Registreer je dan volledig gratis en doe mee!

Ik wil lid worden

Jouw ideale samenstelling van de Süperlig

Discussie in 'Turks voetbal / Turkse voetbalcompetitie / Spor Toto Süper Lig' gestart door Razzerian, 19 februari 2014.

1. KEWELL19

KEWELL19
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    25 februari 2014
    Leuk Bevonden:
    1.564
    Fav. speler:
    Aziz yildirim
    Ornek olsun diye darwin'i yazdim.

2. KEWELL19

KEWELL19
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    25 februari 2014
    Leuk Bevonden:
    1.564
    Fav. speler:
    Aziz yildirim
    Demek ki geçmiste fb dogru yonetilmis.

#122 KEWELL19, 15 maart 2014
    Laatst bewerkt: 15 maart 2014
  3. bastro

bastro
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    8 september 2008
    Leuk Bevonden:
    714
    Gelecege yatirim yapiliyor derken tam olarak neyi kastediyorsunuz? Türk oyuncu almak mi gelecege yatirim yapmak? O zaman bana soyleyin dört büyükler kimleri almislar geleceğe yatırım olarak?

Paf takimlarindan oyuncu yetismiyor, genc oyuncularda alinmiyor. Bir zahmet bir sayın şu oyuncuları. Galatasaray o kadar oyuncu aldi oynatmiyor, besiktasta muhammet oynamiyor, fenerde salih oynamiyor. Elimizde var onlarida oynatmiyoruz. Millet 18 yasinda oynatiyor bizimkiler 25inden sonra oynatir. Turk futbolu bu kafayla ilerler.

• Like Like x 1
  4. AssAssiN

AssAssiN
    Expand Collapse
    Fenerbahçeli

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    3.038
    Yabanci siniri olmasaydi biz Alperi almazdik buyuk ihtimal. En fazla bi Trabzona transfer olurdu veya Eskisehirde devam ederdi, boylece de nah oynardi milli takimda. Ama fenerde oynayan bi Alper milli takim icin de banko isim olur. Bu da Turk futbolu icin iyi bisey. Sinirlamayi korumuyorum, sinirlama iyi ama simdiki kural sacma. 6+2 Mesela fena olmazdi, hem Turk futbolcularina fazlasiyla muhtac olmazsin hemde hic oynatmamazlik yapip yerli yetenekleri kesemezsin

5. Karizma-TS

Karizma-TS
    Expand Collapse
    Trabzonsporlu

Lid geworden:
    7 oktober 2009
    Leuk Bevonden:
    594
    Bizim CL kazanma gibi bir derdimiz var mi? Yok... gercekci olmak lazim. Istersen limiti kaldir + 100 mil para ver yine yenemeyiz. Senin 100 verebildigin yerde Real, Barca, Bayern, Psg, Chelski, City, ManU, Juve 300 verir. Yani CL hikayelerini gecin.

Bizim derdimiz EK ve WK ya gitmek. Bunun yoluda limiti yok etmek degil. Ligde ki dengeleri korumak lazim. Bizim suanki oyuncularimiz Ek veya Wk ya gidebilmeli. % 100 gidemeyiz diyebilirmiyiz? Hayir. Mevcut takim gidebilir. Yani biraz daha iyi bir yonetim ile gidebilir.

Bizim buyuk futbol ulkesi olmak gibi bir hedefimiz olmamali. Zaten ilk 10 ligin arasindayiz. Yeter. Wk ve Ek ya gidelim yeter.

Onemli olan ligdeki dengeleri korumak. Ispanya ligine donmemiz lazim. Limiti yok edersen CL kazanacagin yok. Tek yapacagin Istanbul takimlari ile digerlerinin farkini acmak. Kendi zevkimizi korumak lazim.

6. KEWELL19

KEWELL19
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    25 februari 2014
    Leuk Bevonden:
    1.564
    Fav. speler:
    Aziz yildirim
    Turk futbolcular limit sayesinde hak etmedikleri paralari aliyor. Limitin kalkmasi halinde alacaklari para dusecek. Paranin dusmesi halinde yurt disinda simdikinden daha fazla oyuncu yollariz. Yurt disina gidenler milli takimda oynamama gibi durumlari yok. Burak,selçuk,salih,gokhan gonul vs sansini ingiltere,ispanya,almanya'da denesinler. Bunun turk futboluna zarari olmaz.

Bu limitten kim faydalaniyor?

-kisitli yetenekteki yerli oyuncular, limit sayesinde yerleri garanti
    -anadolu kulupleri / baskanlari

Limitle milli takim bagini bi ben kuramiyorum herhalde..

7. Aslantepe

Aslantepe
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    19 juni 2007
    Leuk Bevonden:
    661
    Fav. speler:
    Wesley Sneijder
    Galatasaray yonetimi her yil CL'de bir isler basarmakta kararli. AB statu olayi halledilirse, 17 takim kendi aralarinda bir limit belirlesin. 17 takimdan herhalde yeterli sayida Milli oyuncu cikacaktir.

8. Karizma-TS

Karizma-TS
    Expand Collapse
    Trabzonsporlu

Lid geworden:
    7 oktober 2009
    Leuk Bevonden:
    594
    Sidik yarisina girip sacma sapan maaslar vermeye gerek yok. Buyuklerde oynamak icin oyunculara fazladan para teklif etmeye gerek yok. Zaten buyuklerde oynamak yeterli cogu icin.

Burda ortaya cikan sorun bonservis bedelleri. Onlarida buyukler kendileri yukseltiyor (Alper transferi). Yarisa girdikleri icin. Gerek yok zaten o oyuncular dunden razi. Buyuk bir kulub istedimi hemen koprulu atiyorlar zaten. Yani oyle abartili fiyatlar buyuklerin kendi suclari bir kisima.

9. Mariachi

Mariachi
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    4 november 2007
    Leuk Bevonden:
    2.194
    Türk futbolu komada oldugunu saniyordum, ama bugün ögrendimki coktan ölmüs aglayani yok. Bizim kafa yordugumuz seylere bak, hersey bos mk. Iyicene sogudum Türk futbolundan...

• Like Like x 2
  10. Ibrahim Paşa

Ibrahim Paşa
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    12 augustus 2011
    Leuk Bevonden:
    2.037
    Fav. clubs:
    SS Lazio Roma
    Fav. speler:
    Giorgos Katidis
    Alleen als de buitenlanderslimiet opgeheven wordt, kans ons voetbal gered worden. Al die talentloze houthakkers en kazma's zijn dan niets meer waard en vallen af. De echte Turksche talenten raken gemotiveerd en gaan harder werken waardoor ze vanzelf boven komen drijven. Het voetbal wordt dan gefilterd - de rotzooi verdwijnt en de goeden blijven over.

Kijk naar Nederland - geen limiet en ieder jaar komen er nationale talenten voort (zoals dit jaar Veltman, Klaassen, Zivkovic, Ziyech en Kishna).

Yazik degilmi su Sercan Yildirim, Mehmet Topuz, Ali Turan, Servet Cetin, Volkan Sen, Serkan Balci, Mustafa Sarp ve Gokhan Zan gibi yeteneksiz kazmalar icin verilen paralar?

BJK, FB, GS ve TS gavur kuluplerimi? Bunlarin paralari gavur parasimi?

Allah bu yabanci limitini getiren serefsizlerin belasini versin. Cocuklari su icemeden geberirler insallah.

11. Aslantepe

Aslantepe
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    19 juni 2007
    Leuk Bevonden:
    661
    Fav. speler:
    Wesley Sneijder
    Bizim millet kendi golgesinden bile korktugu icin soz konusu yabancilar ile rekabet oldugunda geri adim atiyor. Ama sorsan milliyetcidir :d

• Like Like x 1
  12. Merzifonlu Mustafa

Merzifonlu Mustafa
    Expand Collapse
    Veelbelovend Talent

Lid geworden:
    1 juni 2018
    Leuk Bevonden:
    92
    Fav. clubs:
    Fenerbahçe
    Fav. speler:
    Alex de Souza
    4 jaar oud maar ik wil toch de mijne ook delen... Omdat het gwn kan :p

1. Fenerbahce
    2. Trabzonspor
    3. Besiktas
    4. Galatasaray
    5. Basaksehir
    6. Goztepe
    7. Ankaragucu
    8. Bursaspor
    9. Sivasspor
    10. Antalyaspor
    11. Genclerbirligi
    12. Kayserispor
    13. Konyaspor
    14. Eskisehirspor
    15. Gaziantepspor
    16. Rizespor
    17. Adanaspor
    18. Karabukspor

13. Serkan

Serkan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    11 juni 2011
    Leuk Bevonden:
    2.865
    1. Galatasaray
    2. Fenerbahçe
    3. Beşiktaş
    4. Trabzonspor
    5. Gençlerbirliği
    6. Karabükspor
    7. Ankaragücü
    8. Adana Demirspor
    9. Göztepe
    10. Bursaspor
    11. Kayserispor
    12. Altay
    13. Karşıyaka
    14. Eskişehirspor
    15. Samsunspor
    16. Altınordu
    17. Gaziantepspor
    18. Mersin İdman Yurdu

bende iz bırakan. adını sponsora satmayan. geçmişte güzel işler başarmış. türkiyenin köklü takımlarından oluşan bir liste hazırladım.

doğudan fazla takım çıkmaması üzücü. izmir takımlarının bir gün istanbul takımlarına kafa tutacak kadar güçlenmesini ümit ediyorum. her biri çok güzel. göztepe, altay, karşıyaka ve altınordu.

• Like Like x 1

Deel deze pagina!

Momenteel bekijken (Leden: 0, gasten: 0) actieve gebruikers dit onderwerp