Welkom op VoetbalPortaal

Wil je ook meepraten over het Turks voetbal en al het andere voetbal in de wereld?

Registreer je dan volledig gratis en doe mee!

Ik wil lid worden

Jouw ideale samenstelling van de Süperlig

Discussie in 'Turks voetbal / Turkse voetbalcompetitie / Spor Toto Süper Lig' gestart door Razzerian, 19 februari 2014.

1. Forza

Forza
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    8 april 2007
    Leuk Bevonden:
    981
    Fav. clubs:
    Real Madrid
    Kivirmayi sen ve senin abi dediklerin cok guzel yapiyor zaten. Ister inan ister inanma cocuk gibi bu konuyu uzatma benim konustuklarim benim bildiklerim bu. Inegol'de cok Besiktasli oldugu dogrudur ancak konuyla alakasi yok. Fasulye'de kendini nimetten saymazmi.

2. Texas

Texas
    Expand Collapse
    Basisspeler

Lid geworden:
    29 augustus 2009
    Leuk Bevonden:
    147
    Internet aleminde tribuncu ayaklari yok mu beni benden aliyor. Tribun dunyasindan bihabersin hala bos bos konsuyorsun. Aslinda cevap veremediginden belli oluyor bir bok bilmedigini. Çok cahilsin keske olsen. Dedigim gibi, Burasi BURSA, Samsun, Konya, Rize, Kayseri degil. Bursa Bursasporludur..Tribunun lideri Bjkli dedigin anda sana gotuyle gulerler. Samsunda oyle olabilir, ama bize gore oyle birseyin olmasi mumkun degildir.

3. Forza

Forza
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    8 april 2007
    Leuk Bevonden:
    981
    Fav. clubs:
    Real Madrid
    Klavye delikanliligina gel atarli ergen sinirlendi beyler olsen felan hahah. Bilmeyende Bursa'yi bi skm zanneder Bursa geliyo beyler Bursaaa.

4. Texas

Texas
    Expand Collapse
    Basisspeler

Lid geworden:
    29 augustus 2009
    Leuk Bevonden:
    147
    Sende ergen ciktin bilader. Surada duzgunce muhabbet ediyoruz cevap veremedigin anda aklinca laf sokmaya calisiyorsun. Allah sana akil fikir versin dostum. Gerçekten zor boyle bir kafada olmak.

Ayrica, sahada alinan basarilar bizim icin bir anlam ifade etmez. Bizim icin sehrini desteklemek yeterlidir. Sana sampiyonluklar yolunda basarilar.

MC Serkan'dan laf yemekte varmis kaderde. Hayat iste.

#84 Texas, 22 februari 2014
    Laatst bewerkt: 22 februari 2014
  5. Forza

Forza
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    8 april 2007
    Leuk Bevonden:
    981
    Fav. clubs:
    Real Madrid
    Oglum ben zaten sana ilk basta benim bildiklerim bunlardir dedim. Adam gibi tartismak yerine 'gotden uydurmak, telefon numaralari vsvs' sen soyledin. Adam gibi konusabilsen birsey yok, o degilde Razzerian'in guzel konusunun icinede etmeyi basardin. Neyse artik bu konuda yazmayacagim derby var.

6. Ibrahim Paşa

Ibrahim Paşa
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    12 augustus 2011
    Leuk Bevonden:
    2.037
    Fav. clubs:
    SS Lazio Roma
    Fav. speler:
    Giorgos Katidis
    Duyanda Bursa tribunlerini bir sey zanedecek.

7. Texas

Texas
    Expand Collapse
    Basisspeler

Lid geworden:
    29 augustus 2009
    Leuk Bevonden:
    147
    Bu adamin Besiktasli oldugunu herkes biliyor pasa. Bu adam aklinca truva yapmis stadimiza. Kendi twitterinda da geliyorum bursa !! yazmisti o maçta fotorafta da kartal yapmaya calismis. Burda yalan bilgi yaymana gerek yok.

8. Texas

Texas
    Expand Collapse
    Basisspeler

Lid geworden:
    29 augustus 2009
    Leuk Bevonden:
    147
    Zaten t-shirtinde de istanbul yaziyor.

9. Meteej

Meteej
    Expand Collapse
    Fenerbahçeli

Lid geworden:
    1 juni 2006
    Leuk Bevonden:
    781
    Fav. clubs:
    Fenerbahçe S.K.
    Fazla birbirinizle dalasmayin beyler..

10. KEWELL19

KEWELL19
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    25 februari 2014
    Leuk Bevonden:
    1.564
    Fav. speler:
    Aziz yildirim
    Turkiye buyuk bir ulke ama takimlarin dagilimi yanlis.Superlig'deki takimlari mumkun mertebe yurt geneline yaymak gerekir. Bence Istanbul'a iki takim yeter. Avrupa yakasi Galatasaray, Anadolu yakasini da Fenerbahçe temsil etsin; Bjk keske Edirne'ye tasisa takimi. Hem istanbul'daki taraftar rahat gider gelir hemde kulup tarihiyle butunlesme olur. Bereketiko Cimnastik Kulubu renklerini balkan faciasindan sonra yas ilani olarak siyah beyaz yapmisti. Rumeli'deki toprak alininca eski renklerine donme sozu verdi. Kulubu Edirne'ye tasimak sembolikte olsa onemli bi mesaj olurdu.

Kasimpasa takimi KKTC'ye tasimali. Turk milleti Kucuk Kaynarca(1774) anlasmasindan bu yana toprak kaybetti. Ilk defa 200 sene sonra 1974'de Kibris'i feth edip toprak kazandik. Bunu hafizada tutmak gerekir. Hem Kasimpasa'nin parasi pulu var, Kibris'i laikiyle temsil ederler.

Kocaeli ve Sakarya mutlaka superlige donmeli.

Izmir'den bir veya iki takim gelmeli. Kim gelsin onemli degil. Aslinda ikisini zorla birlestirmek lazim, adamlar kendi altlarini oymaktan kaç senedir Superlig'e cikamiyorlar.

Erzurum ve Sanliurfa'nin Süperligde oynamalari iyi olur. Adana'dan da bi takim gelirse guzel olur.

ISTANBUL x2
    -Galatasaray
    -Fenerbahçe

BATI TRAKYA 1X
    -Besiktas

MARMARA 3x
    Kocaeli
    Bursa
    Sakarya

IC ANADOLU 5x
    Eskisehir
    Konya
    Sivas
    Kayseri (birisi yeter)
    Ankara (birlesip zirveye oynayan takim yaratilmali)

KARADENIZ 3x
    -Trabzon
    -Samsun
    -donusumlu olarak Rize, Ordu, Karabuk artik hangisi form tutarsa

Ege 2x
    Göztepe, Altay, Karsiyaka, Altinordu,Buca,Aydinspor artik hangisi cikarsa tabi taraftari daha cok olanlarin cikmasi daha iyi.

AKDENIZ 2x
    -Adana'dan bir takim
    -Antalya veya Gaziantepsor

DOGU VE GUNEYDOGU ANADOLU 3x
    -Erzurum
    -Elazigspor
    - Sanliurfaspor veya Diyarbakirspor

YAVRU VATAN 1X
    -Kasimpasa (KIBRIS)

Ilerde Kerkuk,Musul,Baku,Kirim,Saraybosna,Halep'den bir takim dahil olabilir listeye.

Mevcut sartlarda lige 18 takim bile çok. 16 hatta 14 takima dussek ligin kalitesi artar. Ama dogru planlamayla, modern stadi, taraftar destegi olan takimlari kademeleri olarak superlige alirsak 20 takimi kaldiran bi ligimiz olabilir. Tabi yabanci limitinin mutlaka gozden gecirilmesi gerekiyor. Yoksa yeni cikan takimlar eskilerin artiklarini alir, Teknik direktorler hep ayni kisiler olur vs vs.

11. Ibrahim Paşa

Ibrahim Paşa
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    12 augustus 2011
    Leuk Bevonden:
    2.037
    Fav. clubs:
    SS Lazio Roma
    Fav. speler:
    Giorgos Katidis
    Fransa'dan gelen homoseksueller Osmanlilari kovmak istiyor.

Hahahahahaha:D:D

• Like Like x 2
    • Dislike Dislike x 1
  12. KEWELL19

KEWELL19
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    25 februari 2014
    Leuk Bevonden:
    1.564
    Fav. speler:
    Aziz yildirim
    Rumeli'yi feth edip, evladi fatihanlik serdarlik yapin diyoruz. Niyetim kotu degil valla :D

• Like Like x 1
  13. bjk4ever

bjk4ever
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    1.597
    Fav. clubs:
    Besiktas
    Amblemimizdeki sanli Turk bayragi yeter zaten. Gerisini Fransizlar dusunsun haha.

14. Ibrahim Paşa

Ibrahim Paşa
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    12 augustus 2011
    Leuk Bevonden:
    2.037
    Fav. clubs:
    SS Lazio Roma
    Fav. speler:
    Giorgos Katidis
    Sen git Melo'nun pipisini tut halay cek.

Belki o seni rahatlatir canim.:p

• Like Like x 1
  15. bjk4ever

bjk4ever
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    1.597
    Fav. clubs:
    Besiktas

Ceker de haaa bak. Brezilya'da bir dansmis ve aslinda normalmis der, ceker.

16. KEWELL19

KEWELL19
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    25 februari 2014
    Leuk Bevonden:
    1.564
    Fav. speler:
    Aziz yildirim
    Pascal'in maasini odememek icin adami postaladiniz, tombala çekmesi bahaneydi. Bizse Melo'nun BJK maçlarinda performansini odullendiririz. Geçen yil kontrati Juventus'den alindi bu yilda fazladan prim alir herhalde.

Bu da iki yonetim arasindaki vizyon farkini gosterir :D

17. Ibrahim Paşa

Ibrahim Paşa
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    12 augustus 2011
    Leuk Bevonden:
    2.037
    Fav. clubs:
    SS Lazio Roma
    Fav. speler:
    Giorgos Katidis
    Al sizin yonetim vizyonu

• Like Like x 1
  18. Ibrahim Paşa

Ibrahim Paşa
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    12 augustus 2011
    Leuk Bevonden:
    2.037
    Fav. clubs:
    SS Lazio Roma
    Fav. speler:
    Giorgos Katidis
    Lachwekkend dat diegenen die IBB niet in hun lijstje hebben, wel voor Genclerbirligi kiezen.

Het enige verschil tussen IBB en Genclerbirligi zijn de steden Constantinopel en Ankara.

Beide clubs hebben geen fans en spelen voor 100 man en voegen daardoor geen reet toe.

19. Surgun

Surgun
    Expand Collapse
    Fenerbahçeli

Lid geworden:
    16 mei 2006
    Leuk Bevonden:
    155
    Boeit me niet welke teams er zijn. Ik ben voor het limiet van aantal buitenlanders. Zo kunnen we meer investeren in Turkse spelers en op lange termijn zullen we hier meer aan hebben dan kortdurige kwaliteitsinjecties vanuit buitenland.

Echter, het afschaffen van de limiet zou ik gepaard laten gaan met het verruimen van het aantal ploegen in de super lige (21 ploegen). Zo zouden we de ruimte kunnen bieden aan zowel turks als buitenlands talent. Ook zouden we commercieel gezien meer kunnen groeien en voldoen aan de huidige vraag in het land ( kijkend naar al die moderne stadiums die nu worden gebouwd).

Reëel of fantasie?

20. KEWELL19

KEWELL19
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    25 februari 2014
    Leuk Bevonden:
    1.564
    Fav. speler:
    Aziz yildirim
    Fb avrupa'dan men cezasi yemis. Elde sadece lig var. Oteki tarafta Sampiyonlar liginde basaridan basariya kosan Galatasaray var. Kasada para, Avrupa'daysa prestiji var. Hemen hemen istedigi her yabanciyi alabiliyor. Yabanci kurali seffaslasirsa fb'nin ligde gs'yle rekabet etmesi imkansizlasiyor. Fb'nin limitte israr etmesi ulke futbolunun gelisiminden cok gs'ye çelme takip, onu kendi seviyesine indirmek istemesindendir. Bunlarin hepsini anlasilir seyler. Yani ben kendimi aziz'in yerine koysam bende limitin kalmasindan yana olurdum.

Benim anlamadigim bjk neden yabanci kuralinda israrci oluyor. Yakinda yeni stadi açacaklar, stat gelirinden tut yeni gelecek sponsorlarla birlikte muazzam butce olacak. Tipki gs'nin tta'dan gelen parayla muslera, melo, eboue, riera tarzi transferler yapilabilir. Bjk'nin avrupa'dan men cezasi da onumuzdeki yil bitiyor. Küçük sikeci bjk'nin yabanci konusunda büyük sikeci fb'ye "pijp çekmesi" tipik bjk ezikligidir. Bunun baska bi açiklamasi olamaz.

• Like Like x 3
    • Dislike Dislike x 2

Deel deze pagina!

Momenteel bekijken (Leden: 0, gasten: 0) actieve gebruikers dit onderwerp