Welkom op VoetbalPortaal

Wil je ook meepraten over het Turks voetbal en al het andere voetbal in de wereld?

Registreer je dan volledig gratis en doe mee!

Ik wil lid worden

Het grote VP-vakantie topic

Discussie in 'Discussie-Algemeen' gestart door Erdogan, 3 mei 2006.

1. Ayhan

Ayhan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    8 maart 2015
    Leuk Bevonden:
    515
    Fav. clubs:
    galatasaray
    Fav. speler:
    arda
    en dan de centjes mooi op de spaarrekening

2. Ayhan

Ayhan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    8 maart 2015
    Leuk Bevonden:
    515
    Fav. clubs:
    galatasaray
    Fav. speler:
    arda
    fuck that shit, daar doe ik niet aan mee

3. Serkan

Serkan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    11 juni 2011
    Leuk Bevonden:
    2.678
    Adet birader amma cimri çıktınız sizde. sonuçta taktığın altın senin eşinde kalıyo. sonra ikna edebilirsen bozdur bozdur ye. dinen de böyle gerekiyor diye duydum.

alimentatie felan varmış. hangi dünya da yaşıyon amk. ben öyle çiftler gördüm ki kız ayrılırken kendi hakkını bile alamıyor bırak takılan altını alsın. bence doğru şekilde uygulandığı sürece zor, ağır ama doğru bi iş.

ailesinin altını siktir et. hele o çeyizin üstüne oturmalar, kapı arkası para istemeler felan asabımı bozuyor.

• Like Like x 1
  4. bjk4ever

bjk4ever
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    1.699
    Fav. clubs:
    Besiktas

Oyle olmuyor iste. Altin kizin o karar verin, onun hakki, dokunamiyorsun.....

• Like Like x 1
  5. bjk4ever

bjk4ever
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    1.699
    Fav. clubs:
    Besiktas

We wonen in een rechtsstaat, dat moet je dan maar eisen voor zover je er recht op hebt. Daarnaast heb je naast je alimentatie recht op een uitkering in het geval je geen baan hebt of kan je gaan werken, net zoals de rest van de mensen doet. Je doet alsof we in een zandbak leven waarbij je direct op straat komt en honger lijdt.
    Ben evlenecem mesela, sonra kiz pislik yapip illallah dedirtip bosatacak zorla. Sonra benim paramla alinmis altinlarin ustune konacak, ustelik bundan sonra her ay nafaka odeyecegim, calisacagim essek gibi. O da yayacak amk. Oldu olacak domalayim bir de ziksin.

• Like Like x 2
  6. Florya

Florya
    Expand Collapse
    Swiss Guard
    Moderator

Lid geworden:
    8 september 2006
    Leuk Bevonden:
    3.766
    Yemişim adeti.

• Like Like x 1
  7. BJK24

BJK24
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    30 september 2009
    Leuk Bevonden:
    345
    Imza

8. BJK24

BJK24
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    30 september 2009
    Leuk Bevonden:
    345
    Altinlari gecin. Bunun kinasi nisani kuaforu hele birde photoshootuda var. Kiz tarafinin kiz/erkek kardeslerine alacagin kiyafetleri, kuaforde kizkardeslerin/kuzenlerin hatta sadicin hanimin odeceklerin var.

Evlilik acayip masrafli. Yalniz su faslilarin adetleri daha skikmis duyduguma gore

9. Florya

Florya
    Expand Collapse
    Swiss Guard
    Moderator

Lid geworden:
    8 september 2006
    Leuk Bevonden:
    3.766
    Din komşun açken tok yatma diyerek bir çizgi çiziyor 'adet' bildiğin şov rehberi.

• Like Like x 1
  10. Coltus

Coltus
    Expand Collapse
    Basisspeler

Lid geworden:
    5 november 2016
    Leuk Bevonden:
    285
    Seninki kaca patladı reis

11. BJK24

BJK24
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    30 september 2009
    Leuk Bevonden:
    345
    Ik ben de tel kwijt. Baya tuttu yani

12. Serkan

Serkan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    11 juni 2011
    Leuk Bevonden:
    2.678
    Bu konuda herkesin görüşü farklıdır. saygı duyarım. ama sen zaten kafanda "karı bana siktiri basarsa altını yer" düşüncesiyle, şüphesiyle evleniyosan evlenme daha iyi amk. dünyanın bin bir türlü hali var. yarın bir gün sana bi bokluk oldu karın çoluk çocukla ortada kaldı, işte ozaman en azından sırtını yaslayabileceği bi sermayen olur. ben olaya bu açıdan bakıyorum. yok ben sana altın taktım sende bana 3 karı almama müsade et felan. geçin bunları. ben altını sevdiğim kadına garanti sağlamak için takıyorum. sadece ona değil kendimede. tamam belki uçuk fiyatlar olabilir ama bu bi nevi yatırım sayılır.

o yüzden diyorum ki kıza takacağınız altını çok görmeyin ama kendinizide şamar oğlana çevirtmeyin. kızın ailesine altın vermek banada terso. o konuda anlaşıyoruz.

bence bacısı, kızı olan insan bunu daha iyi anlar. bahsettiğin rechtszaak pedofillere bile göz yumuyor erkek tarafından çalınan kızın altınlarının peşine mi düşecek. çok gördüm duydum bunun örneğini. kızı isterken her türlü vaadler verilir ayrılık vakti geldi mi ne var ne yok almak isterler kızdan. sen söyle bana mahkeme nasıl çözsün bunları?

• Like Like x 1
  13. bjk4ever

bjk4ever
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    1.699
    Fav. clubs:
    Besiktas

Bak simdi, o sacma cinsiyet ayrimciligi tam burada da var iste. Erkek bana siktiri basarsa altinlari yer dusuncesini soyleyince suclu oluyor. Ama kiz tarafi bana siktiri cekerse dimdizlak kalirim en iyisi bana dunya kadar altin alsin dusuncesini yasayinca normal ha? Madem evlilik guven ve sevgi meselesi, o zaman altin falan da olmasin? Guvenmiyor mu bana acaba? Bana bir bok olursa gider calisir, veya baska biriyle evlenir veya devletten takir takir alir maasini. Neyin odemesinden, guvencesinden bahsediyorsunuz siz? Sanki benim alacagim 15 bin euro'luk altin omur boyu ona yetecek amk. Garanti altina almak nedir yahu? Illa guvence altina almak istiyorsan git olum sigortasi yaptir mesela (hem 2 tarafli yaptirirsin ne guzel is iste). Altinla falan olacak is degil bu. Evlenecegim kadinin benim altinima muhtac olmasini istemem ben. Sonucta ben eve bakima muhtac kopek almiyorum. Bana birsey oldugunda veya bosandigimda da kendine yetecek kadar guclu karakterde bir kiz tercih ederim.

Mahkeme nasil mi cozecek bunlari? Eger taraflardan biri magdur olmasin istiyorsan evlilik sozlesmesi yaparsin, bu kadar basit. Neye gore yapildigi belli olmayan, somutlasmamis sacma gelenek-goreneklerden 1000 kat mantikli bir cozum.

• Like Like x 4
  14. F1907B

F1907B
    Expand Collapse
    Fenerbahçeli

Lid geworden:
    24 februari 2013
    Leuk Bevonden:
    589
    BJK1907 hakli.

15. Serkan

Serkan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    11 juni 2011
    Leuk Bevonden:
    2.678
    Biz bu konuda saatlerce de konuşsak anlaşamayız. "bana bi bok olursa gider çalışır veya başkasıyla evlenir" demenden anlıyorum bunu. burda haklı veya haksız yok. iedereen heeft andere normen en waarden, dat blijkt nu weer.

ben 'gider çalışır veya başkasıyla evlenir' diyecek kadar rahat bi erkek değilim. eve köpek almıyorum belki ama narin, kırılgan, erkeklerin imkanlarına sahip olmayan biriyle hayatımı birleştiriyorum. bu söylediğim kadınların da zoruna gidebilir fakat erkek ve kadının ilişkide ayrı ayrı görevleri, rolleri olduğunu düşünüyorum. elbette bende kendi ayakları üstünde durabilen bi kadın isterim yanımda ama şöyle bir gerçek var ki erkeğin görevi kadını korumak, sahiplenmek. bu benim olaya bakış açışım. yok evlilik sözleşmeleri felan. bunlar gerekecekse samenwonen yapacak bi kız bulurum kendime yeter. ama eğer evleniyorsan, evlendiğin kadın senin kadının, kızın, annen, bacın oluyor artık. eğer şanslıysan çocuklarının anası oluyor. belki benim taktığım altın ona bir ömür geçinecek kadar yetmez ama en azından gözüm arkada kalmaz.

olay değerlerden, kadın-erkek ilişkisine bakış açısından ibaret. senin düşünceni yargılamak bana düşmez.

16. Serkan

Serkan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    11 juni 2011
    Leuk Bevonden:
    2.678
    Ha olaki ailesi kız için kendine altın ister, ilk fırsatta aileye bunun mümkün olmadığını kıza takılan altının sadece kıza ait olduğunu söyleyin haha.

17. Serkan

Serkan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    11 juni 2011
    Leuk Bevonden:
    2.678
    Bu arada, fas diyordum kim vurduya gitti. aranızda gidip görmüş olan var mı?

18. Coltus

Coltus
    Expand Collapse
    Basisspeler

Lid geworden:
    5 november 2016
    Leuk Bevonden:
    285
    Tas gibi Marokanlar kizlar var hele yaz sezonu, tek onu biliyom.

19. Coltus

Coltus
    Expand Collapse
    Basisspeler

Lid geworden:
    5 november 2016
    Leuk Bevonden:
    285
    Selam arkadaşlar,

Kıbrısa tatile gitmeye düşünüyorum Girne'ye. Aranızda oraya gitmiş olan varmı ve beğendinizmi oraları peki Türkiyele farklar nedir

sağolun

20. Longhorn

Longhorn
    Expand Collapse
    Basisspeler

Lid geworden:
    9 januari 2015
    Leuk Bevonden:
    344
    Fav. clubs:
    Besiktas
    Fav. speler:
    Messi
    Voor de mensen die naar Stockholm zijn geweest: wat zijn de dos and don'ts?

Deel deze pagina!

Momenteel bekijken (Leden: 0, gasten: 0) actieve gebruikers dit onderwerp