Welkom op VoetbalPortaal

Wil je ook meepraten over het Turks voetbal en al het andere voetbal in de wereld?

Registreer je dan volledig gratis en doe mee!

Ik wil lid worden

Galatasaray - Başakşehir

Discussie in 'Galatasaray SK' gestart door Arslan, 15 april 2018.

1. bjk4ever

bjk4ever
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    1.840
    Fav. clubs:
    Besiktas

Duyan da kendi sahanizda Real Madrid'lerle Barcelona'larla oynadiniz zanneder. Sikik sikik takimlarla oynadiniz. Basaksehir'i nasil yendiniz dun gorduk, FB'yi de yenemediniz.
    Ben Besiktas gider rahat yener demiyorum zaten, bence ortada mac. Besiktas'in yenmesi daha zor, imkansiz degil vs diyen sensin. O kadar oz guvenli konusan sensin.
    Besiktas Galatasaray'dan daha iyi takim, daha tecrubeli takim, daha iyi futbol oynuyor. Ve takim olarak daha fazla kritik stresli maca cikti ve cogundan alninin akiyla cikti. Sirf bu seneki maclarda bakarsan gorursun zaten.
    Galatasaray'in avantaji ic saha avantaji ve muhtemelen nispeten rahat cikacak olmasi. O yuzden bana gore sanslar tamamen esit. GS agir favori falan degil. Terim'e falan guvenmeyin. Dun Basaksehir'in pozisyonu yoktu ama siz de Basaksehir savunmasini delemediniz, gol de tamamen 40 yilda bir olacak pozisyondan geldi.
    Ben de derim ki Ostersunds bile oradan istedigini alip cikiyorsa, sizin super olan taraftariniza passolig karti yaktiriyorsa, Besiktas da degil sikik Super Lig takimlarini, CL'deki takimlari deplasmanda dize getiriyorsa oradan gayet cikabilir. Hadi buradan degerlendir ve konus bakalim.

2. bjk4ever

bjk4ever
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    1.840
    Fav. clubs:
    Besiktas

Kolay demiyorum iyi oku. Bence gayet ortada mac olacak, ama once hafta sonunu beklemek lazim.

3. Serkan

Serkan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    11 juni 2011
    Leuk Bevonden:
    2.840
    10 ay önce oynanmış, henüz hazır olmayan maçı mı referans gösteriyon amk. sikik dediğin takımlara tam 8 kez berabere kalmış, 4 kez kaybetmişsin. şampiyonlar liginden çıktınız diye ligi mi küçümser oldun. sen böyle konuşuyorsan iki hafta sonra tta da şampiyonluk maçına çıkacak oğuzhan vitaminsizi nasıl düşünsün amk.

dün başakşehir ta ebesinin amına kadar kapandı. kazanmak isteyen galatasaray, kaybetmemek isteyen taraf başakşehirdi. buna rağmen en güçlü rakibimiz beşiktaşın yapamadığını yaptık ve ardalı emreli başakşehirin ta amına koduk ve liderliği devir aldık.

kendi takımını eleştirmeyi öğren artık. alnının akıyla çıkmış beşiktaş bütün maçlardan haha. şl grup maçları hariç sezonunuz berbat geçiyor adam hala alnımızın akı diyor. be kardeşim bu kadro derinliğiyle bu tecrübeyle neden en sikko takımları tam 12 kez yenmeyi başaramadın öyleyse? son başakşehir maçı, iki hafta önce oynanmış, 10 kişi adamların defansını delemediniz amk.

beşiktaşın galatasarayı kendi evinde yenmesi imkansız demedim çok zor dedim. element uydurma. ama bu performansla hala yarıştaysanız galatasaray takımının toyluğu, fenerbahçenin kaymışlığı sayesindesiniz. dediğin gibi beşiktaş bu üç takımdan da üstün vaziyette. verdiğimiz açıklardan çoktan faydalanıp lider olması gereken beşiktaş üçüncüyse bu sadece oynadığı 8 extra şl maçından ötürü değil.. bunu da sen kabullen.

hoca, başkan değiştirip, kadro da revizyona gittiğimiz halde bile şampiyonluğa oynuyorsak bu galatasarayın kudretidir. istediğin kadar hucum organizasyonunu eleştirsende, takımı hafife alsanda bu takım şampiyon olmak için oynuyor, bunu kendi evinde beşiktaşa bile hissettirecek hırsa sahip. son 5 yıldır bu kadar hırslı, azimli bi galatasaray görmedim. beşiktaş takımı winnerlarla dolu, tecrübe konusunda kat kat üstün olabilir. galatasaray ise fernando hariç loserlarla dolu ama hepsi kazanmak için canını dişine takmış durum da. ilk onbirin kupa sayısını toplasan 5i geçmez amk. bu da şampiyonluk yarışında avantaj olabilir..

4. Forza

Forza
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    8 april 2007
    Leuk Bevonden:
    1.087
    Fav. clubs:
    Real Madrid
    Yine futbol bilgin olmadigini kanitlamissin. Besiktas’in bu performansi sergilemesi sayesinde zaten Fenerbahçe ve Galatasaray halen ligde iddaali durumda. Besiktasin bu performansin nedeni ise ilk yaridaki fikstur, Sampiyonlar ligi donus maclari, konsantrasyonun sl’de olmasi. Bayern’e elendikten sonra gorduk zaten ligde suanda ikinci yarida en fazla puan toplayan takimiz. Ustelik en saglam forvetimizi devre arasinda gonderdik, bir futbolcumuz 5 digeri 6 mac ceza aldi.

Yani galatasaray’in Toylugu, fenebahce’nin kaymisligi besiktasi yarista tutmadi tam tersine Besiktasin performansi gs ve fb’yi Yarista tuttu.

Gs’yi Arena’da yenmek cok zor buna Katiliyorum ve buyuk ihtimal bu sezonki performansa bakarsam gs galibiyete daha yakin olan taraf.

5. Mariachi

Mariachi
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    4 november 2007
    Leuk Bevonden:
    2.605
    Benim bazı prensiplerim var Bora kardeş. Bende biliyorum geçen seneler tonlarca Başakşehir'in şampiyon olması için can atan GS'lilerin olduğunu. Hatta bu forumda, şimdi akıllanmış (kim bilir kendileri yarışın içinde olduklari için), bizim şampiyonluğumuza üzüntüden/sinirden çamur atan GS'lilerin olduğunu. Şimdi en büyük Başakşehir düşmanları. Buna rağmen Başakşehir gibi bir yapıyı sirf ezeli rakibim şampiyon olmasın diye desteklemem, destekleyemem ben. Onun için Galatasaray bunlara koyunca içimin yağları eridi. Biz olamayacaksak Galatasaray şampiyon olabilir.

6. Mustafa Pasha

Mustafa Pasha
    Expand Collapse
    Veelbelovend Talent

Lid geworden:
    12 februari 2018
    Leuk Bevonden:
    29
    Fav. clubs:
    Fenerbahçe
    Fav. speler:
    Alex de Souza
    Senin futbol bilgin politika bilginden pek farkli değil.

Wat jij zegt is totaal niet logisch aangezien het op iedere club van toepassing kan zijn. "Dat Beşiktaş in 2016 en 2017 kampioen is geworden komt doordat Fener en Gala een hele nieuwe elftal hadden en financieel een wrak, niet zozeer omdat ze zo goed waren". Dit is net zo goed niet logisch.

Maar komend op dit seizoen... GS heeft 3 keer gelijk gespeeld en 7 keer verloren en desondanks staan ze eerste. Dan ligt het echt aan GS dat BJK nog kansen maakt. Was het omgekeerd, 7 gelijk 3 verloren, stonden ze nu doodleuk 5 punten voor met 5 wedstrijden te gaan.

Trouwens, Beşiktaş wordt zwaar overschat. Tegen een man minder Fener waren ze thuis waardeloos. Takiminizda ruh kalmadi.

• Like Like x 1
  7. Forza

Forza
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    8 april 2007
    Leuk Bevonden:
    1.087
    Fav. clubs:
    Real Madrid
    Kardes hersey acikca belli.

Besiktas'in ilk yari'da konsantrasyonu ve onceligi sampiyonlar ligine verdigi acikca belli zaten.

Red Bull Leipzig maci sonrasi Trabzonspor maci 2-2 bitmis.
    Monaco maci sonrasi Basaksehir maci 1-1 bitmis.
    Porto maci sonrasi Yeni Malatyaspor maci 0-0 bitmis.
    Red Bull Leipzig maci sonrasi Kayserispor maci 1-1 bitmis.

Yani sampiyonlar ligi donusunde Besiktas ligde 8 puan kaybetmis. O 8 puani suanda kaybetmesen 67 puanla 7 puan farkla lider.

Quaresma 5 mac ceza gormus
    Caner Erkin 6 mac ceza gormus
    1'ci forvetin Cenk Tosun devre arasi satildi

Evet performans olarak Besiktas bu sezon gecen 2 sezon'un arkasinda kaldi ozelikle gol yollarinda. Ama bunu zaten kabul ediyor Besiktas taraftari. Ama konsantrasyonu full olarak lige verdiginde (sezon'un 2ci yarisi) nasil oynadigi ve en fazla puan toplayan takim oldugu belli oluyor. Yani Galatasaray'in toylugu ve Fenerbahce'nin kaymisligi Besiktas'i sampiyonluk yarisinda tutmadi. Besiktas fark atip arayi acabilecekken kotu bir performans ile Galatasaray ve Fenerbahce'nin arkasinda kaldi ve sampiyonluk yarisi bukadar heyecanli geciyor. Besiktas'ta sezon basindan beri 2 kulvarda (lig ve kupa) idare etse suanda puan durumu cok farkli olurdu.

Fenerbahce ve ozelikle yeni kurulmus Galatasray'in performansina soyleyecek laf yok onlari zaten yeri geldiginde takdir ediyorum. Fenerbahce oyun olarak berbat bir oyun sergiliyor ama zor yeniliyor. Galatasaray ise yeni kurulmus bir takim ile ozelikle ic saha maclarinda cok basarili. Bunlarin hakkini zaten teslim ediyorum.

8. Serkan

Serkan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    11 juni 2011
    Leuk Bevonden:
    2.840
    Boş boş konuşuyon yine. habire varsayımlar. cenk satılmışmış. forvetsiz mi kaldınız amk. gittiniz vagner lovela larini aldınız. love 34 yaşında amk boktan çıktı, larin ise oynatılmıyor. cenkin gitme ihtimalinin olduğu aylarca belliydi. beşiktaş kendini bu duruma çok daha iyi hazırlayabilirdi. ona rağmen 4 forvetiniz var amk.. galatasaraydan iki forvet fazla. hoca negredoyu cenk gitmeden biraz daha oynatsaydı belki negredonun uyum sürece daha iyi geçerdi ve ilk yarı bu kadar puan bırakmazdınız. hem bak kendin diyon.. cenk ayrıldıktan sonra beşiktaş daha çok puan toplamış haha. boşuna cenkin ayrılışını ve yoğun fikstürü aksilik olarak gösterme, hocanızın mallığı, oyuncularınızın iştahsızlığı ve yönetimin hazırlıksızlığı pahalıya patladı. galatasaray devre arasında ndiayeyi sattı selçuk haricinde 8 numaramız kalmadı senin kadar ağlamadık amk. orospu karı gibi her lafa cevabın var. lütfen bu sefer arşiv marşiv diyip kafamı sikme.

9. bjk4ever

bjk4ever
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    1.840
    Fav. clubs:
    Besiktas

Ya arkadas sacma sapan varsayimlar uzerinden konusuyorsunuz yahu. Het ligt niet aan GS dat BJK nog kansen maakt. De ploeg met de nadelige omgevingsfactoren was BJK. GS butun sezon boyunca ne ciddi bir sakatlik yasadi ne yogun bir fikstur ne buyuk cezalar (Feghouli 3 mac haric). Ligdeki tum takimlar tum sene full potansiyel uzerinden oynasa BJK karsisinda hicbiri duramazdi, bunu hepimiz biliyoruz siz itiraf etmek istemeseniz de. Ha, bu mazeret degil. Sonucta CL'de oynamanin bedeli olacak, o bedeli de odedik, kendi hatalarimiz da oldu. O yuzden mazeret falan olmaz. Ama sen kalkip GS yuzunden BJK'nin hala sansi var dersen millet gotuyle guler. GS ve FB kadronun suyunu sonuna kadar sikti maksimum puan aldi. Waardeloos dedigin mac da 2-2 bitti bu arada. Duyan da FB rahat kazandi zanneder.

10. bjk4ever

bjk4ever
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    1.840
    Fav. clubs:
    Besiktas

Haha ilk yaridaki mactan once de boyle konusuyordunuz sonra hepiniz aglayip kayboldunuz.
    Besiktas'lilar zaten kendi takimi elestiriyor yeterince. Hepimiz dedik zaten, takim ilk yarida konsantre olamadi, ciddi olamadi, laubali tavirlar sergiledi ve o yuzden bu noktadayiz. Bunun lami cimi yok zaten, bu saatten sonra 5/5 ile toparlayabiliriz de, toparlayamazsak da kendi sucumuz. Sizin gibi yavsakca 'rakipler iyi degildi o yuzden sampiyon oldunuz' diye konusacak kadar alcak degiliz, o size yakisacak birsey. Adam gibi sezarin hakkini sezara veririz.

Besiktas 8 kere o takimlara puan kaybetti, neredeyse tamami SL maclarinin donusunde oldu. Sizin gibi haftada 1 kere gotumuzu yaya yaya tek mac yapsaydik daha haziran ayinda Ostersunds'a elendiginiz icin o kadar puan kaybetmezdik, ama maalesef o durumda degildik. Sen de bunun farkinda olup konus biraz.

Senin berbat sezon geciriyor dedigin Besiktas o kadar ovdugun GS'nin sadece 1 puan gerisinde. Bu da iki takim arasindaki klas ve kalite farkini gosteriyor. Sen simdi kivirmayi birak da sunun cevabini ver; 2 hafta sonra BJK yenerse ne diyeceksin? Kivirmadan soyle.

Ben sana kendi yorumumu pesinen soyleyim; GS'den daha iyi takim oldugumuzu dusunuyorum. Ama deplasman oldugu icin ve cok ortada mac oldugu icin GS'nin de gayet sansi var. Bana gore mac tamamen ortada ve favori yok (hafta sonu olacaklara gore biraz oynayabilir bu). Ben buyuk bir oyun ustunlugu falan beklemiyorum, basa bas mac olur ve detaylar belirler.

• Like Like x 1
  11. bjk4ever

bjk4ever
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    1.840
    Fav. clubs:
    Besiktas

Haha ilk yaridaki mactan once de boyle konusuyordunuz sonra hepiniz aglayip kayboldunuz.
    Besiktas'lilar zaten kendi takimi elestiriyor yeterince. Hepimiz dedik zaten, takim ilk yarida konsantre olamadi, ciddi olamadi, laubali tavirlar sergiledi ve o yuzden bu noktadayiz. Bunun lami cimi yok zaten, bu saatten sonra 5/5 ile toparlayabiliriz de, toparlayamazsak da kendi sucumuz. Sizin gibi yavsakca 'rakipler iyi degildi o yuzden sampiyon oldunuz' diye konusacak kadar alcak degiliz, o size yakisacak birsey. Adam gibi sezarin hakkini sezara veririz.

Besiktas 8 kere o takimlara puan kaybetti, neredeyse tamami SL maclarinin donusunde oldu. Sizin gibi haftada 1 kere gotumuzu yaya yaya tek mac yapsaydik daha haziran ayinda Ostersunds'a elendiginiz icin o kadar puan kaybetmezdik, ama maalesef o durumda degildik. Sen de bunun farkinda olup konus biraz.

Senin berbat sezon geciriyor dedigin Besiktas o kadar ovdugun GS'nin sadece 1 puan gerisinde. Bu da iki takim arasindaki klas ve kalite farkini gosteriyor. Sen simdi kivirmayi birak da sunun cevabini ver; 2 hafta sonra BJK yenerse ne diyeceksin? Kivirmadan soyle.

Ben sana kendi yorumumu pesinen soyleyim; GS'den daha iyi takim oldugumuzu dusunuyorum. Ama deplasman oldugu icin ve cok ortada mac oldugu icin GS'nin de gayet sansi var. Bana gore mac tamamen ortada ve favori yok (hafta sonu olacaklara gore biraz oynayabilir bu). Ben buyuk bir oyun ustunlugu falan beklemiyorum, basa bas mac olur ve detaylar belirler.

12. Mustafa Pasha

Mustafa Pasha
    Expand Collapse
    Veelbelovend Talent

Lid geworden:
    12 februari 2018
    Leuk Bevonden:
    29
    Fav. clubs:
    Fenerbahçe
    Fav. speler:
    Alex de Souza
    Fernando yu unuttun herhalde? Was ook lang geblesseerd en zowat de belangrijkste speler in het middenveld. Ndiaye is weg en geen vervanger op terug.

Als als als... Full potentie kan het best anders lopen. Met Fatih Terim aan het begin van het seizoen stond GS alsnog eerste. Adami sevin sevmeyin herkesi etkiliyor en al helemaal Şenol met zijn minderwaardigheidcomplex. En dat hij niet rouleert of dat Beşiktaş gewoonweg waardeloos speelde in de competitie is toch echt jullie probleem. Porto stond lange tijd nog altijd eerste met hetzelfde soort schema. Het kan.

Gülenler tek Beşiktaşlilar, iedere andere voetbalsupporter gaat dan echt zeggen dat GS de schuldige is dat BJK nog 1 punt achterstaat terwijl het 5 moest zijn.

Fenere gelince... 11-10 karşi 1-2 yeniyorduk, 10-10 beceremediniz ta Volkan ayisi kirmizi yeyince. 10-9 en dan nog niet winnen. Beşiktaşi iyi takimdir ama bahsettiğiniz kadar da iyi değil bu sezon.

13. bjk4ever

bjk4ever
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    1.840
    Fav. clubs:
    Besiktas

14. Florya

Florya
    Expand Collapse
    Swiss Guard
    Moderator

Lid geworden:
    8 september 2006
    Leuk Bevonden:
    3.936
    Talisca sakatlanir maçtan evvel.

15. Serkan

Serkan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    11 juni 2011
    Leuk Bevonden:
    2.840
    Galatasarayın avrupa maçları olmaması avantaj. haklısın. fakat kadro derinliğine baktığın zaman beşiktaş daha avantajlı durum da. fernando, feghouli, ndiaye.. eksiklerimiz olduğu halde çok şükür fazla yara almadan hala lideriz. az biraz daha nefesimiz olsaydı, sezonun ilk döneminde hocamız tecrübeli olsaydı belki size attığımız 10 puan farktan yararlanıp şimdiye şampiyon olurduk. ama tecrübesizlik, kadromuzun yeterince derin olmaması, yeni hoca, yeni başkanlık süreci, ndiaye vs. vs. derken yakaladığımız avantajı kaybettik. siz kabahatı oyuncularınızda ve hocanızda arayın. galatasarayın şansını felan karıştırmayın. galatasaray da az biraz şans olsaydı şimdi şampiyondu zaten.

daha önce de dediğim gibi beşiktaşın kadrosu galatasarayınkinden güçlü. yani iki hafta sonra kazanması imkansız değil ama zor. bjk yenerse diyeceğim tek şey helal olsun (eğer hak ettilerse). biz yenersek galatasaray bu zaferi hırsına borçlu yine helal olsun diyeceğim. benim ne düşündüğümü fazla kafana takma. ben siyaha siyah beyaza beyaz derim.

16. Serkan

Serkan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    11 juni 2011
    Leuk Bevonden:
    2.840
  17. Forza

Forza
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    8 april 2007
    Leuk Bevonden:
    1.087
    Fav. clubs:
    Real Madrid
    Bos konusan sensin amk manyagi. Yok galatasaraydaki ates ve sampiyon acligi varsayim'in degilde ne. Ben orada sampiyonlar ligi donusu kaybettigimiz puanlari yazmisim bu dogru. Quaresma 5 mac ceza yedi Caner 6 mac ceza yedi buda dogru. Devre arasinda Cenk satildi buda dogru halen daha bos bos kafa sikiyorsun.

Love transferdir iyi cikar kotu cikar belli olmaz yani bu demek oluyorki Cenk gibi hazir bir forvet'i bir anda unutturacak diye bir garanti yok. Transfer herzaman bir risktir. Ustelik devre arasinda alinabilecek 2 forvet vardi (Demba Ba ve Love). Bizim yonetim Love'i secti daha hazir diye (ben kac kez Demba Ba'nin olusu bu ligde gol atar demistim). Yani Cenk'in satilmasi Love'in transferi ile cozulmuyor senin anliyacagin.

Insan bukadar gerizekali olamaz. Cenk takimda oldugu donem zaten takim SL'de her macta ustun performans sergiliyordu. Takim'in ligdeki ve SL'deki performansi arasinda daglar kadar fark vardi cunku takim SL'e konsantre olmustu. Bunu zaten dedim. Cenk gittikten sonra zaten 2 bayern maci kaldi ondan sonra lige odaklandi ve puanlar ondan sonra geldi. Bunun Cenk'in transferi ile ne ilgisi var bunu anlamak bukadar mi zor beyin ozurlu kardes.

Sizin Ndiaye satmanizi zaten yanlis bir hamle oldugunu soylemistim. Ama GS yonetiminin baska caresi yoktu oyuncu takimi sktri cekip idmanlara cikmiyordu ozaman neyapacaksin U21 takimina mi yollayacaksin.

18. Serkan

Serkan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    11 juni 2011
    Leuk Bevonden:
    2.840
    Hahahahahahaha takım da ki hırsın neresi varsayım amk. en son iki gün önce gördük. 10 kişi kalmış başakşehirin defansını delemediğiniz başakşehiri iki farkla siktik. çevirdiğimiz maçlar ise ortada. senin harbiden kelime hazineni geliştirmen gerekiyor. varsayım nedir önce onu öğren sonra çık karşıma. onca şey yazmışın hepsi bok amk. yok transfer risk yok bjk şl’e odaklanmış sanki lig daha değersiz amk. bizde diyoruz ki okadar adam vardı takımınızda bizim ki gibi kısıtlı değil, rotasyonu doğru yapsaydınız. ama kafan almıyor amk. ndiayenin yanlış hamle olduğunu söylemişmiş hahahaha. ulan biz ndiayeyi yazana kadar burda ndiayenin adını anmıyordun. onu geçtim, satışının neresi yanlış? 16 milyon euro temiz para. ekonomik durumu kötü olan bir takımın alması gereken bi riskti. ve haklı olarak aldılar. beynini fazla yordun son günler biraz istirahat et. bidaha ki sefere seni daha fit görmek istiyorum aslan parçası.

19. Forza

Forza
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    8 april 2007
    Leuk Bevonden:
    1.087
    Fav. clubs:
    Real Madrid
    Hahah bukadar gerizekalilik yok amk adam gercek olan seyleri iplemiyor yok ates le ruh la varsayimi savunuyor fatih terimin beyinsiz versiyonu amk. Tamam kardes tamam he he galatasaray'in butun sezon atesi okadar cok ki tribunlere sicrayip passoligler yandi zuhaha hadi siktir git simdi bebe.

20. Serkan

Serkan
    Expand Collapse
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    11 juni 2011
    Leuk Bevonden:
    2.840
    Allah islah etsin.

Deel deze pagina!

Momenteel bekijken (Leden: 0, gasten: 0) actieve gebruikers dit onderwerp