Welkom op VoetbalPortaal

Wil je ook meepraten over het Turks voetbal en al het andere voetbal in de wereld?

Registreer je dan volledig gratis en doe mee!

Ik wil lid worden

Günlük, Blog, Yoklama 2017

Discussie in 'Yoklama/presentie' gestart door ahmetBJK, 1 januari 2016.

1. Mariachi

Mariachi
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    4 november 2007
    Leuk Bevonden:
    2.384
    Ekinler dize kadar, @Fevzi gel bize kadar...

2. Mariachi

Mariachi
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    4 november 2007
    Leuk Bevonden:
    2.384
    Puhaha adam Terimi dayak manyagi yapmis, Terim kacmis. Gordugum yerde yine dovecegim diyor ya haha Milli Takimin dustugu hallere bakin. Ulkenin basindakiler desen, TFF baskani desen, Milli Takim TD desen....hersey ishal amk.

3. Forza

Forza
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    8 april 2007
    Leuk Bevonden:
    1.003
    Fav. clubs:
    Real Madrid
    Ben diyorum Ankara Sen diyorsun bilmemne olayina ceviriyorsun. Birak Insanlar istedikleri gibi 15 Temmuz demokrasi bayramini ve milli irade (sagci solcu dinci vsvsvs.) sayesinde onlenen darbe girisimini sevincle yasasin. Bundan rahatsiz olman asil sorun. Yoksa sendemi gece okunan sela'lardan rahatsiz olanlardansin. Hayret birsey arkadas ulkenin gelecegi tam bir yil once kurtarilmis senin dert ettigin seye bak.

En buyuk serefsizlik darbe'den yargilanip 'hero' yazili t-shirt ile savunmaya cikmak.

Atalarimiz bosu bosuna dememis; Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı. Sen ve senin gibilerin (ana muhalefet, hdp, pkk, ypg) kullandigi sozler sadece milleti ikiye bolmek ve o darbe gecesi sehit dusenlere saygisizliktir. Orada okadar insanin ahini aliyorsunuz. Yok neymis planli darbe bilmemne.

4. Dr. Football

Dr. Football
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    29 oktober 2006
    Leuk Bevonden:
    1.177
    SON DAKİKA - Fatih Terim'i medya üzerinden tehdit eden Selahattin Aydoğdu, gözaltına alındı.

5. AssAssiN

AssAssiN
    Expand Collapse
    Fenerbahçeli

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    2.989
    Musul:

6. Florya

Florya
    Expand Collapse
    Swiss Guard
    Moderator

Lid geworden:
    8 september 2006
    Leuk Bevonden:
    3.800
    Dayi böyle seyleri niye koyuyon ya.

7. AssAssiN

AssAssiN
    Expand Collapse
    Fenerbahçeli

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    2.989
    Irak sii ve Hasdi Saabi sii milislerinin ISIDle savasiyoruz adi altinda onune gelen her sunniyi katlettikleri icin. Media ban instellen in Mosul en gaan met die banaan.

ISIS is onderdeel van een veel groter geheel en is een gecreeerd werktuig om de strijd tussen sjieeten en soennieten aan te wakkeren en de regio te destabiliseren. Vandaag alleen al tientallen lijken van burgers in de Tigris gevonden. Als je het ze vraagt zijn het allemaal ISers, totaal ongeloofwaardig.

8. Hasan

Hasan
    Expand Collapse
    SarıKırmızı
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    9 augustus 2010
    Leuk Bevonden:
    2.979
    Fav. clubs:
    Galatasaray
    Fav. speler:
    Hakan Şükür
    Bak bu güzelmiş.

Namaz kılan gençten, tesettür giyen kızdan, islamdan, Atatürk'ten, İzmir marşından, ezandan rahatsız olanlar hep birlikte defolsun ülkeden.

• Like Like x 2
  9. Mariachi

Mariachi
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    4 november 2007
    Leuk Bevonden:
    2.384
    Iki lafından biri milli irade olan arkadaş referandum darbesini yok bilmem kaç milyon insan gitti şaibesiz oy kullandı, onları hiçe sayamayız gibi laflarla geçiştirip şimdi yine milli iradeden, demokrasiden, gelecekten dem vuruyor. Selalar ne alaka? Zuhaha benmi bu milleti kutuplaştirdim, birbirine düşman ettim, vatanı böldüm yoksa senin şu güç dedinmi boşalan, güç için ruhunu şeytana satan darbeci kaçak saray köpeğimi? Bumu demokrasi? Bumu gelecek? Adaletin ve hukukun ayaklar altına alınması, seçim sandıklarının artık hiç bir işe yaramamasi, ülkenin her bir yanından masum insanların sırf karşıt görüşlü diye içeri tikanilmasi bir tek senin şu at gözlüklerinle taptiğin topluluğa dokunulmamasi? Bumu adalet, bumu senin demokrasi anlayişin? Hangi gelecek? Hep işinize gelince amk, iki yüzlü, utanmaz, arsız insanlarsiniz. Mide bulandırıcı güce tapan zavallı yaratiklar. Vatan sevgisiymiş pehhhhh.

10. Mariachi

Mariachi
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    4 november 2007
    Leuk Bevonden:
    2.384
    Ayrıca @Forza madem bir darbe gerçekleştirilmiş, o kadar ölü var, bu milletin A'dan Z'ye kadar herşeyi bilme ve ögrenme hakki var. Erdoğan, Akar ve Fidanın sorgulanmasını neden AKP bloke etti? Araştırma geçen senenin sonunda neden aniden Erdoğanın talimatı üzerine durduruldu? Bu milletten neler gizleniyor? Neden açıklıktan korkuyorlar. Neden hala görevde olan bazı şahısların o gece almış oldukları anormal kararlar sorgulanmiyor? Neden bu vatanı koruma zorunluğu olan kişiler canlı canlı TV'de hesap vermiyor? Öyle kendi işine geldiği gibi yaz, işine geldiği gibi ciz. Tamam olay bu artık ülkedeki karşıtları toplayalim. Sizin demokrasi, adalet, gelecek anlayışınıza tükürem.

11. Forza

Forza
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    8 april 2007
    Leuk Bevonden:
    1.003
    Fav. clubs:
    Real Madrid
    Oyun yeaaaa.. Tiyatro yeaaa.. Kontrollu darbe yeaaa...

12. Forza

Forza
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    8 april 2007
    Leuk Bevonden:
    1.003
    Fav. clubs:
    Real Madrid

Tutup tutup burada defalarca tartistigimiz Anayasa referandumunu tekrar konu etmekle eline ne gececek. O gun yapilan hatalar ve alinan kararlarla ilgili ben ne dusundugumu defalarca acikladim sende ayni sekilde acikladin. Burada asil olay ve trajikomik olan durum sen ve senin gibi dusunenlerin tipki herzaman oldugu gibi yanlis safta yer almasi. Darbe'yi elestirecegine, milli iradeye, demokrasiye, vatanina sahip cikacagina darbe sonrasinda iceri alinan, sorusturma acilan muhtemelen Feto'cu olan, PKK'li olan, yandas olan, vatan haini olanlari savunmaya geciyorsun. Ustelik bunu sadece sen degil koskoca ana muhalefet parti lideri'de yapiyor.

Burada beklenilen sadece insanlarin sevincine, bayramina ve sehitlere saygi gostermeniz.

Herneyse artik 17 Temmuz'dayiz bu konu uzerinde daha fazla yorum yapmayacagim.

13. Hasan

Hasan
    Expand Collapse
    SarıKırmızı
    Galatasaraylı

Lid geworden:
    9 augustus 2010
    Leuk Bevonden:
    2.979
    Fav. clubs:
    Galatasaray
    Fav. speler:
    Hakan Şükür
    Bunlar oldu zaten ama 11 Eylül'e komplo denince tamam buna komplo deyince dış mihraklar oluyor. Gerçek darbe o saatte ve öyle amatör olmaz ve RTE ölürdü.

14. AssAssiN

AssAssiN
    Expand Collapse
    Fenerbahçeli

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    2.989
    Hasan zo simpel gaan die zaken niet. Het is geen conflictje tussen de lokale slager en de kruidenier om de hoek die je beoordeelt. Darbe bu saatte olmaz amatorce olmus deyip de hepsi kurgu diyemezsin, dat is veels te simpel en oppervlakkig bekeken voor een couppoging. Het kan namelijk zomaar zijn dat ze inderdaad door hadden dat de MIT ze in de smiezen had en dat ze van hun plan zijn afgeweken. Getuige de vele leuzen en verklaringen van sommige verdachten die gedaan zijn tegenover de rechter is het ietwat naief om te roepen dat het allemaal opgezet is. Je kan de regering genoeg verwijten, RTE ook maar ga niet roepen dat die couppoging nep opgezet toneel of een complot was. Cogu darbecilerin Fethullah Gulen orgutuyle baglarinin olmasi gece ile gunduz arasindaki fark kadar net. Tayyibi de elestirebilirsin zamaninda Fethullahla sarmas dolas olmasindan, bunlari devletin icine sizdirdigindan dolayi mesela. Ama kimse bana Fetullah Gulen orgutunun sucsuz bir orgut oldugunu veya darbenin kontrollu veya kurgu oldugu hikayesini anlatmasin.

• Like Like x 1
  15. Forza

Forza
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    8 april 2007
    Leuk Bevonden:
    1.003
    Fav. clubs:
    Real Madrid
    @AssAssiN katiliyorum. Feto kopeginin 15 temmuz yildonumunde WSJ'e verdigi roportaj'a bir bak hayret edici.

• Like Like x 1
  16. Mariachi

Mariachi
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    4 november 2007
    Leuk Bevonden:
    2.384
    Güzel kardeşim beni rahatsız eden milli irade, demokrasi ve vatana sahip çıkma gibi klişe lafları sadece işinize geldiği gibi sayıklanmaniz. Referandumda milli iradeye darbe vurulmadimi? Referandumda demokrasiye darbe vurulmadimi? Referandumda vatana darbe vurulmadimi? Yok hataları dile getirmişsin, kararları konuşmuşsun, hadi ordan. Işinize geldiği içinmi öyle geçiştiriyorsunuz. Adam gibi gelip buraya bu refarandum sonucu illegaldir, bu sonuçla değiştirilen veya yapılan her kanun yasa dişidir diyebildinmi? Diyemedin, dürüst değilsin çünkü. Cumhurbaşkanı bu darbeyi gerçekleştirirken sırf kan dökülmedi diyemi susuyorsun?

Haydi tamam içeri alınan herkes fetöcü, vatan haini felan filan, haydi bu varsayımla devam edelim. Ulan kandirildik rabbim bizi affetsin diyenler ne olacak? Onlar hesap vermeyecekmi? Koskoca cumhurbaşkanı, başbakan, akp milletvekilleri kanıyor, kandırılıyor ama içeri alınanlar kandırılmadi, kanmadı, rabbimiz onları affetmedi?

Artık bu darbe girişimi koz olarak kullanılıp iş darbeci avından çıkıp akp karşıtı herkes bu avlamanın içine dahil edilirse daha ne demokrasi, ne geleceği, ne vatanı be iki yüzlü vicdansız topluluk sizi?

Evet insanlar öldü, Allah rahmet eylesin. Sırf o insanlar için sorup soruşturmak lazim. Gerçeklerin peşinden koşmak lazim. Asıl sormamak, bu hükümetin herşeyin üstünü örterek yazdığı öyküyü sorgusuz soğalsız gercek ve olmuş gibi karşılamak onca ölen insana saygısızlıktır, yapılabilecek en büyük şerefesizliktir.

Senin ve senin gibilerin işine gelmeyen şeyleri es geçmeleri meşhurdur. Yüzsüzsünüz çünkü. Tekrar soruyorum. Erdoğan, Akar ve diğer baş rol oynayanlarin sorgulanmasını neden AKP bloke etti? Araştırma geçen senenin sonunda neden aniden Erdoğanın talimatı üzerine durduruldu? Bu milletten neler gizleniyor? Neden açıklıktan korkuyorlar. Neden hala görevde olan bazı şahısların o gece almış oldukları anormal kararlar sorgulanmiyor? Neden bu vatanı koruma sorumluluğu olan kişiler canlı canlı TV'de hesap vermiyor? Millet görsün, bilsin, sorgulasın, öyle herşeye koyun gibi basını eğmesin. Öyle kendi işine geldiği gibi yazin, işine geldiği gibi cizin ve ülkenin yarısından fazlasını (refarandum hilesiz olaydı hayır çok rahat çoğunluk olurdu) terrorist ilan edin. Kurtuluş savaşından daha büyük bir olaydır bu derdine girişin, sizin sahte vatan sevginize işesinler leş kargaları. Sorgulayan, sorumluların hesap vermesini isteyenleri fetöcü ilan edin. Neymiş efendim 15 temmuza saygı. Ulan daha kalkıp hesap sormasını bilmiyorsun, anma saygı felan senin neyine. Senin ne o ölülere ne kendine saygın var benim sana ne saygim olsun.

17. bjk4ever

bjk4ever
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    10 januari 2006
    Leuk Bevonden:
    1.736
    Fav. clubs:
    Besiktas
    RTE'nin aciklamalarini cumartesi dinledim. Goyya demokrasi, birlik beraberlik mitingi olacakti.
    Yine ayni seyleri papagan gibi tekrarladi. Super demokratigiz, yol yaptik, bir de tabii Kilicdaroglu'na salladi.
    Birlik beraberlik (onlara gore) gununde ulkenin 25%inin oyunu alan muhalefet lideri icin kasetle oraya geldi dedi. Muthis bir birlestirici cagri, aciklama.
    Kendisinin darbe gunu kacmakla sucladi (beyefendinin tek yaptigi yurt disindan telefonla halkini sokaklara dokmek, ama kendisi veya parti calisanlari soktakta miydi da ben goremedim?), ama kendisine kimse sen neredeydin ulan pezevenk diyemiyor nedense.
    Kendisine lider der, Kilicdaroglu'na demedigini birakmaz, ama kendisini 1'e 1'de canli yayina cagirinca odlek tavuk gibi kacar her seferinde. Oyle de buyuk, bilgin bir liderdir (!).
    Halkimiz gercekten cahil, zavalli. Demokrasi anlayisi "en cok oyu alan her boku yapar, herkesin anasini sikebilir" olan bir halktan baskasini bekleyemezsin. Gucler ayriligi, parlementer sistem, kontrol mekanizmasi, adalet diyince okuzun trene baktigi gibi bakarlar yuzune. Cunku bunlar cahil, cahil birakilmis ve cahil birakilmaya devam edecek. Sonra ulkemizde neden egitim yok dersiniz, olmaz tabii. Universiteler kapatildikca imam hatipler aciliyor. Aydin universite gencligi protestolara kalkisinca basini ezersin. Ha, ama Hollanda'da onun 10'da 1'i yapilinca polis tarafindan cikip aglarsin, ama sen kendi halkina 10 katini yapinca sorun yok, degil mi comarlar?
    Idami getirecekmis, parlementodan gecerse kendisi evet dermis. Ileride kendi sececegi parlementodan gececek tabii, resmen bizimle alay ediyorlar. Ama o koyun toplulugunda 1 kisi de 'kardes bunlar kotu insanlar tamam idam edilsin de bunlarla yillarca yoldaslik yapan, birbirini destekleyen, devlet kurumlarinda aramiza sokanlar ceza almayacak mi' diyemiyor. Beyinsiz, cahil, gerizekali olduklari icin. Feto baglantisi olan herkes terorist, kotu, yakalanmali, Turkiye'nin muthis hukuk sistemi dogrultusunda (kac savci goz altina alindi artik sayamiyorum) yargilanmali, ama o insanlarla yillarca yoldaslik eden, icimize sokanlar 'kandirildik' diye isin icinden siyrilsin. Buna goz yuman comarlarin da olmayan beynini sikeyim.
    Siyaseti pek takip etmiyorum, umrumda degil. Cumartesi gunu masallah her kanal yayinladigi icin (A Spor canli yayina baglandi mecburen seyrettim) kacinamadim ve seyrettim. Resmen kusacagim geldi. Bu boyle devam ederse o aydin, nezaket sahibi insanlar da bir gun dayanamayacak ve ic savas cikacak. Ya ekonomik kriz ya da ic savas Turkiye'yi geriye goturecek, ama ayni zamanda kurtulusu da olacak.

• Like Like x 1
  18. Mariachi

Mariachi
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    4 november 2007
    Leuk Bevonden:
    2.384
    Demokrasici, gelecekci, vatanci @Forza bunlarida geçiştir bir zahmet tanrı gibi taptiğin uzun adam için.

19. Dr. Football

Dr. Football
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    29 oktober 2006
    Leuk Bevonden:
    1.177
  20. Forza

Forza
    Expand Collapse
    Beşiktaşlı

Lid geworden:
    8 april 2007
    Leuk Bevonden:
    1.003
    Fav. clubs:
    Real Madrid
    Katilmiyorum. Iste senin anlamak istemedigin bu tutuklamalar bu sorgulamalar guzel ulkemizin birdaha boyle bir tehlike yasamamasi icin. AKP karsitlarina bir hareket olsaydi ilk once terorrist saksakcisi Kemal Kilicdaroglu'yi alirlarda iceri ve birsuru isim daha var. Artik millet boyle siyasetcilerden bikti usandi o yuzden 20 yildir hezimet ustune hezimet yasiyor CHP. Nerede terorrist cenazesi orada CHP, nerede DHKP-C davasi orada CHP. Bir kez de adam gibi ayna'ya bakip biz bu ulke icin neyapiyoruz aga diyemiyorlar.

Evet insanlar oldu Allah rahmet eylesin diye gecistirilecek olay degil bu. Insanlar trafik kazasinda'da oluyor orada'da sorusturma aciliyor. Yapilabilecek en buyuk serefsizligi iste yapanlar ortada, yok kurgru, yok planli, yok tiyatro. Bunlari sende goruyorsun ama bunlar karsisinda sessiz kaliyorsun.

Senin anlamadigin bu darbe girisimine tiyatro, kurgu, oyun diyenlerin hepsi 15 temmuz gecesi bankamatiklere, marketlere coktu. Ama senin yobaz dedigin begenmedigin insanlar kopru'de, kulliye'de can verdi buda en buyuk saygiyi hak ettiriyor.

Tekrar soyluyorum anayasa referandumu sonuclari gecerlidir. YSK'nin oylarin kullanildigi zamanda aldigi karar'in bir taraf'a avantaj diger tarafa dezavantaj olasiligi yoktur. Ama evet bende YSK'nin tez zamanda duzenlenmesinden yanayim.

Deel deze pagina!

Momenteel bekijken (Leden: 0, gasten: 0) actieve gebruikers dit onderwerp